adalet ve kalkınma partisi | muhalif sözlük
kayıt

adalet ve kalkınma partisi

 1. 1
  akrabalarımın bir kısmının içinde olduğu parti.

  rtenin baskanlık yaptığı su an iktidarda olan parti.
  #628 ayazz | 11 yıl önce
   
 2. 2
  "sie! (you later)" diye andığımdır. beni ergenekoncu yapandır.
  #634 azadiya welat | 11 yıl önce
   
 3. 3
  one minute diyerek aleme kafa tutan! * insanların yönetiminde olan ve balık tutmayı değil balık yemeyi öğreten bir parti
  #639 ssedat | 11 yıl önce
   
 4. 4
  türkçenin sesletim kurallarını alt üst ederek mhp ve chp'yi ''mehape ve cehape'' diye okuyan; ancak kendi partisinin adını ''akape'' diye okumayan, sırf hakaret olsun diye dilin sesletim hassasiyetlerini göz ardı eden bir zihniyetin örgütlenmiş biçimi.
  not: türkçede her ünsüz, sonuna getirilen e sesi ile okunur. k ve h ünsüzlerini a ile birlikte seslendirmek arapça kaf ve ha'dan kalma bir hastalıktır. dil ile fikir arasındaki bağlantı bilindiğine göre bu tür okumaların da sahiplerinin zihniyetleri hakkında vereceği ip ucu ortadadır: milliyetsizlik.
  #905 avsar | 11 yıl önce
   
 5. 5
  iktidara geldiği dakika güzel ülkemizin ormanlarını, yeşil alanlarının cayır cayır yakılmasını teşvik eden siyasi parti.
  (bkz: 2b yasası)
  #1110 tornavida | 11 yıl önce
   
 6. 6
  herhangi bir ideolojik altyapıya sahip bulunmayan oyveren kitlenin, hali hazırda oy vereceği partidir.bu partiye oy verenler kişisel ve mikro düzlemde oy vermeleri için kendilerince çok haklı ve çok gerçekçi sebepler bulabilir,ideolojik bir görüşleri ve toplumculuk bilinçleri tam gelişmediği için , makro düzlemdeki projelerdeki rollerini ve uzun vadedeki zararlarını idrak edemezler.bu idraksizlik sebebiyle hala iktidar olan ve olası bir seçimde birinci parti çıkma ihtimali hala yüksek olan parti.
  #1432 karabudunlu | 11 yıl önce
   
 7. 7
  ne olduğu bilinmeyen bir partidir. 28 şubat eseridir. kızdıkları ergenekonun çalışmaları sonucu halkın yönlendirilmesiyle ortaya çıkmıştır. 28 şubat doğup cumhuriyet mitingleriyle büyüyen bir etki tepki sonucu oluşmuştur. en büyük yardımcıları düşmanlardır. genel başkanı ayrıca bopun eş başkanıdır.
  #2247 oguzhan | 11 yıl önce
   
 8. 8
  tayyip erdoğan ın fazilet partisinden ayrılırken yaptığı ev toplandılarında ' bu şirket zarar ediyor ben yenisini kuracağım ' sözüyle ticari faaliyet alanı olarak 2001 de kurduğu,
  devlet başkanlarını kabul etmeyen abd başkanının parti başkanı olduğu halde lideri ile görüştüğü,
  zinayı suç olmaktan çıkaran,
  seçimlerde söz verdiği bor üretim-işletim tesisini kuramayan,
  petrol arama çalışmaları yapamayan,
  ilçe teşkilatlarında bile fakirlerin olmadığı,
  lideri bop eş başkanı,
  kendi ifadesi ile israil başbakanlarının filistinlilere hakaret içeren sohbetlerinde bulunan ( one minute hadisesinde söylemiştir. )
  muhafazakar olduğunu iddia edip avrupa birliği ülküsü güden,
  ertuğrul günay ı bakan yapan,
  yol yapım çalışmalarına önem veren iktidar partisi.
  #2756 mehmet agif | 11 yıl önce
   
 9. 9
  3. kez iktidar olması %80 muhtemel, sağ oyları çalmayı iyi bilen, referandumdan kendilerine göre zaferle ama topluma göre bölünmüşlükle çıkan, tüzüğüne göre 3 kez üst üste seçliemeyecek başkan ve vekilleri bulunan, artık diktatöryasını kurmuş tc partisidir.
  #3188 muhafazakar pileyboy | 11 yıl önce
   
 10. 10
  Milleti aptal yerine koyan dünyaya dair ne gibi ideolojileri olduğu tarafımdan anlaşılamayan parti.

  Oy verenleri(ki genelde akrabalarımdır Türkiye'nin çoğunluğu gibi) alevilere söver, partisi alevi çalıştayı yapar, sonra alevi dedelerine laf koyup oy dilenir. Kürtlerin en büyük destekçisidir. çünkü birçok milletvekili kürttür. Bir de genelde bu partiyi destekleyenler iktidar nimetlerinden yararlanan yalakalardır. insanları öküz ve aptal yerine koymayı çok iyi becerir. Aynı abisi olan partiler DEMOKRAT PARTi ve anap gibi. Bu partilerin başkanı ile akp'nin başkanı aynı tür adamdırlar. Muhafazakarlığı savunur gözükürler ama ne muhafazakardırlar, ne dindar. Adnan menderes de bir dönmeydi ama müslümanlar oy veriyordu. Bu parti de aynısıdır, hiçbir fark yok. Ama suç ne bu partide ne liderndedir. suç milletimizdedir. çünkü herkes hak ettiği şekilde yönetilir. Bazılarının dediği gibi ak parti değildir çünkü türkiye'de her parti mhp ve chp şeklinde okunur. Ama bir farklı olayım, bir enteresan görüneyim tribindekiler bunu çekemez. Gayet doğaldır...
  #4542 turkistanli | 11 yıl önce
   
 11. 11
  Rekor kıran borsanın hepsini yabancı sermaye yapan ve istediği zaman çekip gitmelerini yasal düzenlemelerle sağlayan parti.

  Devlete ait olanları satarak ekonomiyi düzelttiğini sanan parti.

  Maarifetin yeni iktisadi şeyler olması gerektiğini anlamayan parti. Herşeyi satarak çözüm üreten parti.

  Sosyal adaletsizliğin tavan yaptığı dönemi yöneten parti.

  Yahudilere van münütüs diyen bir başkana sahip olup, OECD ülkeleri arasına iSrail'i sokan parti.

  9 türk vatandaşı öldüğünde efelenip sonra bir halt yapamayan parti.

  galataport ihalesini bir yahudiye veren parti.

  Zengin olunması güzel birşeydir. Ama gelirin adaletsiz dağıtılması hiçbir iyi ekonomide görülemez. bunu hala anlayacak kapasitesi olmayan parti.

  Dış açıkların en tavan yaptığı zamanın partisidir. Yaptıkları açık kendileri iktidara gelmeden önceki açık kadardır. Yani 80 senelik dış açık kadar.

  Ordu gibi pislik olan cemaatleri de temizlerse takdiri alıp gerçekten demokrat bir parti olacağına inanacağım parti.

  icraat yapmayı devlete ait olan kamu kuruluşlarını yahudilere peşkeş çekme olarak gören parti.

  Gerçekleri ve icraatları vatanı satmaksa ilk önce kendilerini satmalarının gerek olduğunu düşündüğüm parti.

  (bkz: oh be rahatladım)
  #4561 turkistanli | 11 yıl önce
   
 12. 12
  referandum sonucu chp'yi iç karışıkla , mhp'yi de haber ve yazılar yoluyla itibarsızlaştırma girişimleriyle gösteren yandaş basın sayesinde tekrar iktidar partisi olacağı aşikardır.
  #6306 azadiya welat | 11 yıl önce
   
 13. 13
  milli geliri bilmem kaç bin dolar yaptık diye övünen zihniyet akp.vay arkadaş o dolarlardan kaçımızın cebine giriyor? elit kesimden başka.

  ondan sonra paradan altı sıfırı atmışlar değer kazanmış para.ne oldu paramız dolar gibi her yerde geçiyor mu ?

  ihracat rakamları verip duruyorlar, adamsanız ithalat rakamlarını verin.utanmadan ithal öğretmen getirecektiniz getirdiniz tepkiden geri gönderdiniz.bizler neden okuyoruz pardon ?

  başörtü sorununu çözecez dediler 2002'de , yıl 2011 hala çözecekler.gerçi bu seçimde seçim beyannamelerinde böyle birşey yokda.ilk geldiğinizde 367 elinizdeydi aklınız neredeydi ? şimdi o zamanın şartları falan filan vesaire diyecekler biz yutmayız aslanım geçiniz !
  #12543 alperenenver | 10 yıl önce
   
 14. 14
  bu kadar açık ve net bir şekilde bu milletle dalga geçilemezdi. onuncu yılını kutlayan partinin genel başkanı, ramazan nedeniyle faaliyetlerimize ara verdik dedi. sonra ne oldu? elin oğlu dayadı mayını hem bu milletle hem sizle dalga geçti. afedersiniz de siz herkesi kör, alemi sersem mi sanırsınız?
  #15491 kocbey | 10 yıl önce
   
 15. 15
  Türk milletinin fikir ve algılayış dünyasına telafisi çok güç olan yaralar açan ne oldum delisi,amerikan uşağı,dindar geçinen fakat Allah korkusu nedir bilmeyen mahlukat topluluğu..
  #16744 cepni | 10 yıl önce