mhpnin diyarbakır mitingi | muhalif sözlük
kayıt

mhpnin diyarbakır mitingi

 1. 1
  3 mayıs türkçülük bayramında olması düşünülen etkinliktir. başbakanın "- (b: yerse) diyarbakır'a da gel." sözlerine cevap olabilecek ve gerçekleşmesi durumunda benim de hazır bulunacağım etkinliktir.
  #8247 gokboru | 9 yıl önce
   
 2. 2
  (bkz: yerse)
  #8250 galiyev | 9 yıl önce
   
 3. 3
  olacak iş olarak görmediğim bir durumdur diyebilirim diyarbakır'da yaşayan biri olarak...

  adamı linç ederler..

  yani şu durumda bile zaten bu bölgenin başından beri kaybedildiğini görebiliriz. resmen özerklik verilmesine gerek yok...
  #8257 aprilia | 9 yıl önce
   
 4. 4
  iktidarın anahtarıdır.Seçime 3/4 gün kala,MHP oraya gidecek,akla gelen gelmeyen bütün risk'leri alarak gidecek,Başına Geleceklere Razı olacak,Her Türlü muameleyle karşılaşacak,Diyabakır Dönüşü,arka arka'ya Ankara ve istanbul'da iki miting,13 Haziran Başbakan Bahçeli!
  Demedi deme ibrahim!
  #8664 girayhan | 9 yıl önce
   
 5. 5
  an itibariyle mhp tv'den canlı olarak izlediğim tarihi bir andır.
   
 6. 6
  bahçeli'nin özerklik vaadi vermediği, ''ne mutlu türküm diyene'' ile bitirdiği, türk bayraklarıyla dolu mitingdi. kendisine ''atatürkçüyüm, ulusalcıyım, türküm'' diyen chp seçmeni, ermeni-kürt kırmasının peşinden gitmeye devam etsin.
   
 7. 7
  pkk'ya terör örgütü demediği, diyemediği, dışarda esip kükreyen, evinde karısından tırsan adam gibi yumuşacık yumoş mesajları veren bir bahçeli ile güne merhaba...
  #12449 aprilia | 8 yıl önce
   
 8. 8
  Kardeşlik iletileriyle sahillerdeki anti-kürt eğilimleri olan ve CHP'deki Kürtçü devrimi farkedip "tek çare faşistlerdir"diyen Kemalist, Ulusalcı kitleyi elinin tersiyle itmek anlamına geleceğini düşündüğüm etkinliktir.

  Neyse ki kardeşlerin adı söylenmemiş Türk milleti vurgusu yapılmıştır. Ancak buna rağmen millet kavramını etniklerin toplamı manasına getirmeye çalışanlara malzweme verici nitelikte ifadeler de gözden kaçacak gibi değildir.
  #12454 avsar | 8 yıl önce
   
 9. 9
  bay bahçelinin hariçten gazel okuduğu diyarbakır macerası oluvermiştir.
  #12467 ahyad yafes | 8 yıl önce
   
 10. 10
  ''bin yıllık kardeşliği yaşa ve yaşat'' gibi sloganların bana ters ve boktan olduklarını daha önce değişik yerlerden yazmıştım. ama bunlar mhp'nin yurdun her tarafında dile getirdiği şeyler. bahçeli yozgat'ta da bunları söylüyor, bursa'da da. diyarbakır'da da aynı şeyleri söylemiş, özerklik, eyalet, çift anadil, anayasanın ilk 3 maddesinin değişimi gibi vaatler vermeden, ihanetin merkezinde ''ne mutlu türküm diyene'' ile mitingini bitirmiştir. ulusalcı seçmen türk ırkçısı oldu da haberimiz mi yok?
   
 11. 11
  kalabalığın tamamen taşıma olduğuna inandığım miting.(akp mitingide öyleydi.)
  #12470 alperenenver | 8 yıl önce
   
 12. 12
  bahçeli'nin(b: fail )olduğu mitingtir. kayseri 1.sıra milletvekili adayı yusuf halaçoğlu'nun türk tarih kurumu eski başkanıyken, çanakkale'de kürtlerin olmaması, kürt diye bir kavramın asimile olmuş türkler için kullanıldığı v.s söylemleriyle çelişmiştir bahçeli. e bu adam senin milletvekilin yahu. ben kürt olsam bsg derdim bahçeli'ye.

  ayrıca, uzun yıllardır süregelen hatalar silsilesinin mhp'yi bugün getirdiği noktada, bunlar son çırpınışlar. bu divan daha fazla yaşatamaz partiyi.
  #12502 galiyev | 8 yıl önce
   
 13. 13
  herkesin bir tarafından tutup, eleştirdiği, çoğunun ise amacını anlamadığı miting. kardeşim, evet miting alanını doğu anadolu ve akdenizden gelen ülkücüler doldurdu. belki de 100 diyarbakırlı bile yoktu mitingde. mitingin amacı kürt'ten, köpekten oy dilenmek değil, diyarbakır'ın da bu memleketin bir parçası olduğunu göstermekti. hoş, bizzat mhp teşkilatlarında, ocaklarda görevli insanlar bile anlamamış. diyarbakır'da bu seçim patlama yapacağız diyenler var. allah akıl fikir versin. yapılması gerekiyordu, yapıldı, bitti. diyarbakır'ın ardından son mitinglerin de mhp'nin oy deposu güney illerinde yapılacak olması mhp'nin oyunu biraz daha artıracaktır.