mustafa islamoğlu | muhalif sözlük
kayıt

mustafa islamoğlu

 1. 1
  hilal tv'de zamanını bilmediğim zamanlarda program yapan din adamı.
  ayrıca muhsin yazıcıoğlu ile şahsi tanısıklığı vardır.
  doğruya doğru, yanlısa yanlıs demeyi çekinmeden dile getirebilen insanlardandr.
  koca reis'in vefatından sonra da zaten haftalık dersinde üzüntülerini dile getirmis, dua etmistir ebedi genel baskanımız için.
  kendisini dinlemeyi ve kitaplarını okumayı çok severim ayrıa.
  #748 ayazz | 11 yıl önce
   
 2. 2
  kitapları çarpıcıdır. sıkı şairdir. göçmen kuşlar gibi bir şiiri yazmıştır. kendi sesinden dinlenmelidir. ictihadlarına doğru ya da yanlış değer verilmelidir nitekim islam dünyasının uyuşukluğu ve kofluğu hep pasifize edilmiş olmasından ileri gelir. alemlerin rabbi allah - bilmek tanımak anlamak kitabından başlanılabilir. sonra mutlaka yürek fethi, adayış risalesi, üç muhammed, yürek devleti ve yahudileşme temayülü gelmelidir. akabe vakfı kurucusudur. münib engin noyan'ın da piridir.

  #945 galiyev | 11 yıl önce
   
 3. 3
  mustafa hoca.
  cuma hutbesinde şehit muhsin yazıcıoğlu ile yollarının aynı üsluplarının farklı olduğunu gözyaşları içinde ifade edip başkanımızın imanı, davası ve 28 şubattaki dik duruşuna hayranlığını '' ben onun adamlığına kaç kez şahit oldum '' sözleriyle beyan etmiş bir islam alimi.
  16 yıllık emeği olan tefsiri okunmalıdır. rabbim ilmini artırsın.
  muhsin reis' den söz ediyorum deyip söyledikleri:
  adam gibi bir adam
  o bu dünyadan çok öte dünyaya hazırlandı
  ben o' nun adamlığına kaç kez şahit oldum
  derdi derdimdi
  #985 mehmet agif | 11 yıl önce
   
 4. 4
  kadere inanmayan, tartışmalı- fazlalık diyen, kadınların hayız halinde ibadet edebileceğini idda eden, üstadları mason olan kişilik.
  #989 gezgin abdal | 11 yıl önce
   
 5. 5
  bakara 184 . ayetine dayandırdığı hayızlı kadının oruç tutması meselesi, şia'ya ehl-i beyt mezhebi deyip sanki çok mübarekmiş gibi gösteren, mehmed akif ve abdulhamid'in küfrettiği ve abdulhamite'de kendisinin küfrettiği mason muhammed abduh'a laf söyleyenlere hakaretler yağdıran, milliyetsiz islamcı.

  kafasından kur'an ayetleri tefsir etmesi ona olan gıcıklığımı ve sinirimi artırmıştır. hilal tv'de bilmiş bilmiş konuşması, kafasına göre imanın ve islamın şartlarını artırması görülebilir.

  sonuç; zararlı adamdır. cemaatinden bir komşum 3 yıl önce bu adamın sohbetini referans alarak hayızlı kadının namaz kılabileceğini, o kanın annelik kanı olduğunu, peygamber efendimizin bile o kanla geldiğini, sadece hz. ayşe'nin ictihadıyla ve kur'an'ın yanlış tefsir edilmesiyle bizim de yanlış uyguladığımızı söylemesinden sonra artık itikaden düşmanım olmuştur. alperenlere tavsiyem; zehirlenmemeleri için okumamalarıdır. * *
  #1062 azadiya welat | 11 yıl önce
   
 6. 6
  itikadı sapıktır.
  Herkese yavşadığı gibi, bir türlü anlaşamadığı şehid Muhsin BAşKAN'ın ardından camiamızada yavşayan omurgasız.
  Bilinçli bir alperen hiç bir şekilde kıyısından kenarından geçmez, çünkü iran'a, oraya buraya gülücükler saçan, Ehl-i Sünnet akidesini küçük gören, ve en önemlisi
  iMAN'ın 6 şartından olan Kader'e iman bahsine(şia'ya [ona göre ehli beyt mezhebidir] uyarak) tartışmalı FAZLALıK diyen, güzelim Türkiyemizin oksijen miktarını düşüren tartışmasız fazlalık...

  Ehli Sünnet düşmanı, Erenlik(Tasavvuf) düşmanı, münkir.
  #5384 komitaci | 11 yıl önce
   
 7. 7
  bir kesim tarafından mezhepsizlikle,şia sempatizanı olmakla suçlanan,ictihadlarının doğruluğu tartışılabilecek şahıs. tüm bu iddialara cevapları mevcuttur. kendinden dinlenmelidir. ictihadlarının doğruluğu tartışılabilir, kabul edilmeyebilir ancak ilmine saygı gösterilmelidir.modern zihniyet ile islam zihniyeti farkını çok çarpıcı tahlillerle ifade eder.hitabeti kuvvetlidir.iyi şairdir.bu güne kadar hakkında yapılan olumsuz eleştirilere verdiği cevaplarda da hiç bir şekilde duruşuyla çelişen bir tutum sergilememiştir.ince insandır vesselam..
  #8213 paradox | 11 yıl önce
   
 8. 8
  Cübbeli Ahmet den daha bilgili olduğunu düşünüyorum. Cübbeli Ahmet geleneksel anlayışı hiç sorgulamadan kabul eder. Ama M.islamoğlu delilleri inceler ve çağa en uygununu seçer diye düşünüyorum. Zaten iCTiHAD KAPıSı kıyamete kadar da açıktır.

  Bence, imamı Azam dirilse zamane alimlerine kızar. Bizim bıraktığımız yerden hiç mi ilerlemediniz diye.
  #14217 marmarabolgesi | 10 yıl önce
   
 9. 9
  muhsin yazıcıoğlu'nun kaza geçirdiği günlerde bir mescitte gözyaşları arasında cemaate dua ettirmiş din bilgini. hilal tv'de engin noyan ile karşılıklı güzel, hoşsohbet programlara imza atmışlardır.

  itikadı ne kadar doğru-yanlıştır bilinmez ama cübbeli ahmet hoca efendi'yle ters düşmüşlükleri zenginliğimizdir. ve deryalar kadar da alim bir insandır.
  #15603 osmancik | 10 yıl önce
   
 10. 10
  M. islamoğlu günümüzün en önemli alimlerinden biridir. ayrıca çok iftiraya uğrayan alimlerinden biri. eski bir "nakşibendi" yeni bir "tarikatsız" olarak eskiden "mezhepsiz" dediğim ama artık "büyük alim" dediğim kişidir.
  #15606 marmarabolgesi | 10 yıl önce
   
 11. 11
  yenilikçidir ama türkiye'deki din adamlarının %99.9999999999'u gibi türklük özürlüdür o da.
   
 12. 12
  kendisinden ne kadar nefret ettigimi anlamaniz icin bir cumle kurayim, kestirin: rte'den, ihsan dagi'dan ne kadar nefret ediyorsam bundan da o kadar!

  muhkem ayetlerle sabit konularda bile ayete mugayyir aciklamalar yapmasi nasil ilim olarak gorulur anlamiyorum. a.q adamin ornek aldigi ve fikirlerini savundugu alim zuppelerine bakin, cok rahat anlarsiniz ne bok oldugunu!

  sia'da ayet uydurma, degistirme, ekleme, cikarma yapmalari artik kendileri tarafindan propaganda olarak bile kullanilacak kadar asikardir. bu islamoglu ibnesi de bunlardan biri ki ayetlerdeki bazi kelimelerin lafzinin yanlis olabilecegini soyleyebiliyor! ızledigim bir program videosunda hepinizin bildigi maun suresinde feveylul lil musallin ellezine hum an salatihim sahun kismindaki musallin yani namaz kilanlar ve salatihim yani namaz yerine ibadet ve ibadet edenler gelmeliymis. cunku sure mirac'tan once inmis o yuzden 5 vakit namaz olayi henuz emredilmemis. cok mantikli bir onerme demi?

  peygamberin mucizelerinin ona cool'luk katmak icin fazlaca abartildigini soyluyor! mesela gelecekten haber vermesi sadece tahminmis, haber verilme olayi gibi abartmamak lazim!

  kadin icinse yepyeni bir fikih yazmistir bokyiyen. neymis kadina cuma farz, onceden namaz da diyordu simdi inkar ediyor ama hayizli oldugu zaman oruc tutabilirmis! ımamlik da yapabilirmis!

  bitmedi a.q devam etcem! hirslandim! videolarini arsinliyorum!
  #30520 azadiya welat | 8 yıl önce
   
 13. 13
  iki yılda çok şey değişmiş bu ülkede, onu kanıtlayan başlıklardan bir daha. iki sene önce güzel dediğim insana bugün çirkin diyorum. hepinizden davacı olacağım öldüğümüzde. milletin a.ına koyanları, parasını, emeğini çalanları akladılar, yolsuzluğun üstünü örttüler, bir de adını anmaktan geri durmadılar diye sitem edeceğim allah'a. kendisinin kurucusu olduğu akabe vakfı da milli irade platformu üyesidir.
  #40281 galiyev | 7 yıl önce
   
 14. 14
  Kaza, kader,diyalog,Şia,Filistin vadilerinde dolaşırken bir anda götünü iktidara vermiştir.
  #40288 gezgin abdal | 7 yıl önce
   
 15. 15
  islahhaber, tevhidigündem, darulhilafe gibi seleffiye ekolüne yakın internet sitelerinde tekfir edilmiştir.
  takiyye yapan bir şia olduğu ve kanının helal olduğu deklare edilmiştir.

  yani boku yedi.
  yakın zamanda bir işid veya el-kaide militanı tarafından vurulacak.
  aha buraya yazıyorum. demedi, demeyin.


  #43153 muhalif milliyetci | 5 yıl önce